A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тетерівська об'єднана територіальна громада
Житомирська обл. Житомирський р-н.

2017 рік

 Додаток 1

                                                                          до рішення дев'ятнадцятої сесії

                                                                                       І  скликання Тетерівської сільської ради

                                                                      від 23 грудня 2016року   №677

 

ПРОГРАМА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ  ТЕТЕРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

НА 2017 РІК

 

                                                                                                                   

Зміст

1.Вступ…………………………………………………………………3

 

2. Соціально-економічна характеристика Тетерівської сільської ради….6

 

2.1. Загальна характеристика…………………………………………………..6

2.2. Георгафічне розміщення…………………………………………………..6

2.3. Економічний потенціал громади………………………………………….6

2.4. Адміністративно-територіальний устрій…………………………………7

2.5. Інфраструктурне забезпечення……………………………………………7

2.6. Заклади бюджетної сфери………………………………………………....8

 

3.Основні тенденції соціально-економічного розвитку Тетерівської сільської ради у 2016році…………………………………………….11

4.Результати SWOT аналізу………………………………………….21

5. Цілі та пріоритети економічного та соціального розвитку Тетерівської  сільської ради на 2017рік……………….22

6.Основні завдання та механізми реалізації Програми соціально-економічного розвитку Тетерівської сільської ради……………….40

7.Фінансове забезпечення реалізації Програми…………………….40

8.Результати виконання Програми…………………………………..41

 

1.Вступ

         Програму  соціально-економічного  розвитку Тетерівської ОТГ на 2017 рік (далі – Програма) розроблено з метою визначення пріоритетів, завдань та заходів, що забезпечуватимуть у 2017році розвиток громади у відповідності до державної політики, Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України в контексті децентралізації та європейської інтеграції що вимагає: максимальної мобілізації ресурсів, зокрема фінансових, для забезпечення захисту суверенітету та територіальної цілісності держави; усунення негативних наслідків від штучного закриття для багатьох товарів і послуг традиційних ринків; вміння скористатися преференціями щодо входження вітчизняних товарів і послуг на ринки країн-членів Євросоюзу тощо.

        В Україні розпочалася довгоочікувана реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади, яка передбачає передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Важливою складовою та запорукою реалізації цієї реформи є формування спроможних громад, яке відбудеться шляхом об'єднання територіальних громад.

        З метою вироблення і втілення єдиної політики розвитку Тетерівської сільської ради територіальної громади розроблено Програму соціально-економічного розвитку Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2017рік, в якій визначено конкретні пріоритети розвитку у соціальній та економічній сферах, встановлено завдання та розроблено конкретні заходи щодо реалізації пріоритетів розвитку громади.Також викладено результати аналізу економічного та соціального розвитку громади за 2016рік.

          Методичною основою розроблення Програми є Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», з урахуванням пріоритетів загальнодержавної політики, інтересів територіальних громад, визначених потребами їх мешканців.

         При розробці Програми враховані головні стратегічні  цілі, визначені у Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року № 385, та завдання Плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2015 №821.

         Демократичний розвиток України не можливий без потужного місцевого самоврядування. Сила останнього визначається спроможністю територіальної громади безпосередньо, або через обрані ними органи, вирішувати самостійно і під свою відповідальність місцеві проблеми. Фінансова самодостатність місцевого  самоврядування стала вимогою часу. Вона є справжнім викликом функціонування влади на місцях. Проте мистецтво управляти власною громадою не є легким і потребує чималих знань як у сфері законодавства, так і у сфері розуміння традицій громади, потреб її мешканців, та їх зацікавленості у долі своєї громади.

Сільська рада це живий організм у якому зовнішня простота існування перетинається із складними соціально-економічними процесами. Задоволення повсякденних потреб мешканців населених пунктів, визначення необхідності у соціальній та технічній інфраструктурі, а також, власне, економічний розвиток залежить від багатьох факторів – зовнішніх та внутрішніх. Саме для прогнозованого розвитку територіальної громади з урахування різних факторів формується Програма соціально-економічного розвитку.

Метою розробки Програми соціально-економічного розвитку  є створення органами місцевого самоврядування такого документу, завдяки якому вони зможуть раціонально організувати свою майбутню діяльність. Цей документ враховує весь обсяг справ для майбутнього спільного функціонування громади та дає зрозуміти, а отже запланувати, що може зробити громада власними силами на що має опосередкований вплив та які ресурси потрібні від органів державного управління вищого рівня.  У даній Програмі провідне місце займають заходи, які громада зможе виконати власними силами і за збереження результатів яких буде нести відповідальність.

Основною метою соціально-економічного розвитку громади є створення умов для подальшого економічного зростання, наповнення місцевого бюджету коштами, покращення на цій основі  бюджетного фінансування установ освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту та поліпшення життя населення.

У документі розглядаються фактори, котрі впливають на подальший розвиток та диктують зміни. Документ визначає цілі сільської ради й підказує, як їх досягти. Як сама сільська рада, так і люди, які в ній живуть та працюють, забезпечують можливість вжиття заходів із реалізації основних цілей, передбачених даною Програмою.

         Заходи  Програми спрямовані на запобігання впливу на економіку громади негативних внутрішніх  і зовнішніх чинників, забезпечення її конкурентоспроможності, підвищення рівня та стандартів життя жителів громади.

         Фінансування заходів Програми передбачено за рахунок коштів сільського, обласного бюджетів, субвенцій з державного бюджету, інвесторів та власних коштів підприємств.

          Враховуючи, що обмеженість бюджетних коштів не дозволяє в повній мірі вирішити ключові проблеми громади,  Програма передбачає концентрацію ресурсів на реалізацію низки проектів, вкрай необхідних  для громади.

         У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни та доповнення до Програми  затверджуються сесією Тетерівської сільської ради ОТГ.

         Для оцінки якості та повноти реалізації програмних завдань і заходів здійснюватиметься моніторинг виконання Програми за рік економічно-інвестиційним сектором сільської ради.

"Повна версія для завантаження"

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь