Тетерівська об'єднана територіальна громада
Житомирська обл. Житомирський р-н.
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Вимоги з питань пожежної та техногенної безпеки під час збирання, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції на території Тетерівської громади

Дата: 19.06.2024 15:50
Кількість переглядів: 86

Фото без опису

1. Збирання зернових:

1.1. До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а  також  бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі -  вогнегасником  та  штиковою  лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

1.2. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.

1.3. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність  з'єднання  вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

1.4. Під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб зубці  підбирача не  потрапляли  всередину  кожуха барабана.  У  такому  разі  потрібно  негайно  зупинити  комбайн і звільнити зубці.

1.5. Забороняється   сіяти   колосові  культури  на  смугах відчуження залізниць та шосейних доріг.  Копиці  скошеної  на  цих смугах  трави  необхідно  розташовувати не ближче 30 м від хлібних масивів.

1.6. Перед   дозріванням   колосових   (у  період  воскової стиглості) хлібні поля  в  місцях  прилягання  їх  до  лісових  та торф'яних   масивів,   степової  смуги,  автомобільних  шляхів  та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і  оборані смугою не менше 4 м завширшки.

1.7. У період воскової  стиглості  збіжжя  перед  косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб  з  прокосів потрібно негайно прибирати.  Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

1.8. Тимчасові  польові  стани  необхідно  розташовувати не ближче 100 м від хлібних масивів,  токів,  скирт тощо.  Майданчики польових  станів  та  зернотоків  оборюються  смугою  не менше 4 м завширшки.

1.9. Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається  врожай,  необхідно  мати  напоготові  трактор  з плугом на випадок пожежі.

     У разі    групового     методу     збирання     до     складу збирально-транспортних  загонів  необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.

1.10. Зернотоки слід розміщувати від будинків та споруд  не ближче  50 м,  а від хлібних масивів - не ближче 100 м.  Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.

     Стоянки туристів,  пасіки  допускається розміщувати не ближче 100 м від хлібних масивів.  Полювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.

1.11. Трактори,  комбайни   та   інші   самохідні   машини, обладнані  електричним  пуском  двигуна,  повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму.  Клеми  акумулятора, стартера  дистанційного  електромагнітного  пускача  та генератора повинні бути  захищені  від  потрапляння  на  них  струмопровідних предметів,  їх  електропроводка  повинна  бути  справною і надійно закріпленою.

1.12. Радіатори  двигунів,  вали бітерів,  соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.

1.13. У  польових  умовах  заправляти   паливом   збиральну техніку    потрібно    за   межами   поля   (не   ближче   30   м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

1.14. У  місцях  зберігання  сільськогосподарської та іншої техніки,  що  використовується  під   час   збирання   врожаю,   у приміщеннях    ремонтних    майстерень    повинні    дотримуватися протипожежних вимог, викладених у розділі 7 цих Правил.

     У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах  необхідно розміщувати  їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт  соломи,  сіна,  токів,  хлібних  масивів  на відстані  не  менше  100  м,  а  від будинків - не менше 50 м.  Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.

     Ремонт збиральних  машин  і агрегатів за потреби допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

1.15. У  період  збирання  забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

1.16. Не дозволяється:

     - робота тракторів,  самохідних шасі,  автомобілів  та  іншої збиральної  техніки  без  капотів  або  з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна).  На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння,  які не  мають  капотів,  випускний  колектор  повинен  бути  захищений металевим щитком,  що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

     - застосування   паяльних   ламп   для   випалювання  пилу  в радіаторах двигунів;

     - заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;

     - заправляння машин у нічний час у польових умовах.

 

2. Зерносклади, зерносушарні:

2.1. Щороку перед початком збирання врожаю  зерносклади  та зерносушарні  повинні  перевірятися керівником (власником) ОАПК на відповідність вимогам пожежної безпеки.  Виявлені недоліки щодо їх протипожежного  стану  необхідно  усувати  до  початку  сушіння та приймання зерна.

2.2. Зерносклади  слід  розміщувати  в  окремо розташованих будівлях.  Ворота в них повинні відчинятися  назовні  й  нічим  не захаращуватися.

2.3. У разі завантаження складів зерновим насипом  відстань від   верху  насипу  до  горючих  конструкцій  покриття,  а  також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.

     У місцях  транспортування  зерна через отвори в протипожежних перешкодах  слід  установлювати  захисні  пристрої   (протипожежні клапани та ін.).

2.4. Під час експлуатації зерноскладів та зерносушарень  не дозволяється:

     - зберігати вкупі із зерном небезпечні в пожежному відношенні матеріали, а також будь-яке устаткування;

     - застосовувати всередині складських приміщень зерноочисні та інші машини з двигунами внутрішнього згоряння;

     - застосовувати електропобутові та саморобні електронагрівальні прилади;

     - працювати на пересувних механізмах,  коли зачинені ворота з обох боків складу;

     - засипати  зерно  вище  рівня   транспортерної   стрічки   і допускати тертя стрічки об конструкції транспортера;

     - розпалювати сушарки,  які працюють на твердому  паливі,  за допомогою  ЛЗР та ГР,  а ті,  що працюють на рідкому паливі,  - за допомогою смолоскипів;

     - залишати без нагляду зерносушарки, що працюють;

     - працювати на сушарках  з  несправними:  приладами  контролю температури  і  автоматики  відключення  подавання  палива  в разі згасання факела в топці; системою електрозапалювання.

2.5. Відстань  між  складом  зерна  та пересувним сушильним агрегатом має бути не менше 10 м.

2.6. Будова топок сушарок повинна унеможливлювати вилітання іскор. Димові труби слід обладнувати іскрогасниками, а в місцях їх проходження   через   горючі   конструкції  потрібно  влаштовувати відповідні за розмірами протипожежні відступи (розділки).

2.7. Сушильна  камера сушарок шахтного та жалюзійного типів повинна заповнюватися  зерном  таким  чином,  щоб  над  сушильними коробами або жалюзями був шар зерна не менше 0,4 м завтовшки.

2.8. Сушильні агрегати,  які працюють  на  рідкому  паливі, повинні бути обладнані приладами контролю теплоносія та автоматики безпеки,  що забезпечують  відключення  подавання  палива  в  разі згасання  факела в топці,  підвищення температури та падіння тиску повітря перед форсункою.

2.9. Під  час роботи сушарки повинен здійснюватися контроль за температурою зерна шляхом відбирання проб кожні дві години.

2.10. Для  запобігання утворенню застійних ділянок очищення завантажувально-розвантажувальних механізмів сушарки від  пилу  та зерна необхідно проводити через кожну добу.

2.11. Під час вентилювання зерна в зерноскладах вентилятори слід  установлювати на відстані не менше 2 м від стін з матеріалів груп горючості Г1,  Г2 та не ближче 2,5 м від  стін  з  матеріалів груп горючості Г3, Г4. Повітроводи мають виготовлятися з негорючих матеріалів.

2.12. Дерев'яні конструкції (опори, галереї тощо) всередині зерноскладів,  очисних та  робочих  башт  повинні  бути  оброблені вогнезахисною речовиною.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь