«Є-МАЛЯТКО»: ПОВНИЙ КОМПЛЕКС РЕЄСТРАЦІЙНИХ ПОСЛУГ ДЛЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ

Дата: 15.01.2021 15:25

Уже зараз в кожному пологовому будинку за спрощеною процедурою можна отримати свідоцтво про народження дитини та оформити в он-лайн режимі отримання соціальної допомоги при народженні дитини.

Зараз Уряд пропонує об’єднати процедуру отримання всіх послуг, пов’язаних з народженням дитини, в одному сервісі — «Електронне малятко».

Проект під назвою «Є-малятко» передбачає повний комплекс послуг за однією заявкою:

• державна реєстрація народженої дитини;
  • реєстрація місця проживання дитини;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов);
  • реєстрація в демографічному реєстрі;
  • визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі);
  • реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • визначення належності дитини до громадянства України.

Таку уніфіковану заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я, та через ЦНАПи. Батьки також зможуть подати заявку в електронному вигляді. Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет в себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати. Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи, витрачаючи час на черги.