Статут

(нова редакція)

2016 р.

ПРЕАМБУЛА

Цей Статут відповідно до Конституції України, Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України, закріплює систему самоврядування Тетерівської сільської об’єднаної територіальної громади Житомирського району Житомирської області (далі – об’єднаної територіальної громади, ОТГ), форми та порядок здійснення місцевого самоврядування на її території,обумовлені історичними, географічними, національно-культурними, соціально-економічними та іншими особливостями, встановлює регламентні правила іпроцедуриреалізації функцій і повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, створення та діяльності органів самоорганізації населення, а також механізми реалізації членами ОТГ свого права на участь у місцевому самоврядуванні.

Місцеве самоврядування в ОТГце визнане та гарантоване державою право і реальна здатність ОТГ самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України.

Громада є основним носієм функцій і повноважень місцевого самоврядування, які здійснюються нею як безпосередньо, так і через сільську раду (далі – Раду), її виконавчі органи, органи самоорганізації населення, з метою задоволення соціально-економічних, культурних, побутових та інших потреб членів ОТГ.

Членами ОТГ є громадяни України, які постійно проживають у межах Територіальної громади, а також інші особи, які проживають на цій території і користуються виборчим правом на місцевих виборах, та їхні діти.

-натисніть щоб завантажити-