Зняття з реєстрації місця проживання особи

Зняття з реєстрації місця проживання

Для зняття з реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1. Заява   Завантажити (36 KB)
  2. Документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження;
  3. Квитанцію про сплату адміністративного збору;
  4. Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
  5. Свідоцтво про смерть
  6. Інші документи, які свідчать про припинення:
  7. - підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);
  8. - підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі ( у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів)
  9. У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
  10. Зняття з реєстрації місця проживання ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ,осіб, стосовно яких встановлено опіку чи піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки і піклування
  11. У разі подання заяви ПРЕДСТАВНИКОМ особи додатково подаються:
  12. - документ, що посвідчує особу представника;
  13. - документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини- батьками (усиновлювачами)
  14. Примітка: Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Додаткова iнформацiя:

Платність надання адміністративної послуги: Платно

Строк надання адміністративної послуги: 1 день

Плата за послугу:

0,0085 розміру мінімальної заробітної плати - 12,35 грн.;

Реквізити рахунку:

Номер рахунку 33215879700709

Банк  отримувача - УК у Житомир. р-н/ отг с.Тетерівка/22012500

Код отримувача  38035705

МФО 811039

Найменування плати: Плата за надання інших адміністративних послуг- за зняття з реєстрації місця проживання

Результат надання адміністративної послуги:

Внесення відомостей про зняття з реєстрації місця проживання до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі — документ, до якого вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування — до довідки про звернення за захистом в Україні (шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1 до Правил реєстрації місця проживання).

Відомості про зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України:

у вигляді книжечки (зразка 1993 року) — шляхом проставлення в ньому штампа зняття з реєстрації місця проживання особи;

у формі картки (зразка 2015 року) — шляхом внесення інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у такий паспорт.

Оформлення і видача довідки про зняття з реєстрації місця проживання дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучення раніше виданої довідки про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення.

Закони України:

2. Закон України «Про місцеве самоврядування»
  3. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг»
  4. Закон України «Про адміністративні послуги»

Акти Кабінету Міністрів України:

1. Постанова КМУ від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру»

Нормативно-правові акти, на підставі яких стягується плата:

1. Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»  http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1382-15
  2. Закон України «Про адміністративні послуги»   http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/5203-17

Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги:

1. Особа не подала документів або інформації, необхідних для реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання;
  2. Подані документи є недійсними або у них міститься недостовірна інформація;
  3. Для реєстрації/зняття з реєстрації звернулась особа, яка не досягла 14-річного віку.