Тетерівська об'єднана територіальна громада
Житомирська обл. Житомирський р-н.
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ДПС інформує - мінімальна зарплата в 2023 році

Дата: 25.01.2023 09:00
Кількість переглядів: 1531

З 01.01.2023 відповідно до статей 7 та 8 Закону України від 3 листопада 2022 року №2710-ІХ «Про державний 6і кет України на 2023 рік» установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 2684 грн та мінімальної заробітної плати -6700 гривень.

Протягом 2023 року мінімальна заробітна плата залишатиметься на рівні 6700 грн (у місячному розмірі) і 40,46 грн у погодинному розмірі). Цей показник набув чинності 1 жовтня 2022 року і через складну економічну ситуацію, що сталась в державі внаслідок агресії рф проти України та завданих війною збитків, додаткового підвищення мінімальної зарплати у 2023 році не передбачається.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожна особа має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про оплату праці» (далі - Закон) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. (ст.3 Закону)

Відповідно до ст.З1 Закону розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Тобто, якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної  відповідальності згідно з законодавством (ст..36 Закону)

За недодержання мінімальних гарантій оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2023 року - 13400 грн) за кожного працівника щодо якого вчинено порушення(ст. 365 Кодексу законів про працю України).

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь