Кожній дитині потрібна родина!

Дата: 15.09.2023 12:04

Усиновлення – це важливий та відповідальний крок, який потребує великої духовної сили, віри, надії, любові та мудрості.

З метою забезпечення права кожної дитини на виховання в сім’ї, в Україні швидкими темпами розвивається система усиновлення, яке є прикладом відродження справжніх родинних цінностей та збереження сім’ї.

Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих. Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.

Усиновлення дитини — це забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.
Насамперед необхідно зібрати пакет документів для Служби у справах дітей, який містить:

1. Заяву «Про усиновлення дитини».
  2. Копію документів, які посвідчують особу (паспорт громадянина України, ID-карта).
  3. Копію свідоцтва про шлюб між подружжям.
  4. Копію свідоцтва про народження  дитини.
  5. Медичний висновок про стан здоров’я одного з подружжя.
  6. Документ про відсутність судимості.
  7. Письмову згода біологічних батьків дитини на усиновлення, засвідчену нотаріусом.
  8. Додатково: якщо одного з батьків немає, потрібен документ, який засвідчує причину відсутності (свідоцтво про смерть, рішення суду про позбавлення батьківський прав, визнання особи безвісно відсутньою або визнання особи недієздатною тощо).

Протягом 10 робочих днів після надходження всіх необхідних документів Служба у справах дітей складає акт обстеження житлово-побутових умов дитини, з’ясовує її думку щодо усиновлення. Після чого розглядає, чи доцільне усиновлення та чи не перешкоджає воно інтересам дитини. Служба готує проєкт відповідного висновку, який видається під розписку та потім подається до суду під час розгляду справи про усиновлення (строк дії документу під час воєнного стану — 18 місяців).

Усиновити дитину можуть:

1. Громадяни України
  2. Ті, хто перебуває на обліку потенційних кандидатів в усиновлювачі.
  3. Проживають на підконтрольній території України (в тому числі і ВПО).

Не можуть усиновити дитину:

1. Іноземці.
  2. Громадяни України, які перебувають за кордоном (виняток — родичі).

Після отримання висновку про доцільність усиновлення та про те, чи не перешкоджає усиновлення інтересам дитини, потрібно звернутися до суду із заявою про усиновлення. До не слід додати наступні документи:

1. Копію свідоцтва про шлюб.
  2. Медичний висновок про стан здоров’я заявника.
  3. Довідку з місця роботи із зазначенням заробітної плати (або копію декларації про доходи);
  4. Документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.

! Розгляд справи про усиновлення відбувається за обов’язкової участі усиновлювача і закінчується ухваленням судового рішення. Якщо суд схвалить заяву, усиновлення вважається здійсненим із дня набрання таким рішенням законної сили. Копію цього рішення направляють до ДРАЦСу.

Щиро сподіваємося, що серед читачів цієї статті є люди, які своєю любов’ю, милосердям і турботою відкриють свої серця і двері домівок для цих дітей. Пам’ятайте - дитина чекає на Вас!

Нехай прийняте Вами рішення про усиновлення дитини стане одним із найкращих рішень у Вашому житті. Хай любов, ласка, доброта, взаєморозуміння та відвертість допоможуть вам у будівництві міцного, довголіття власної родини.