Костел бл. Владислава з Гельньова

Дата: 09.10.2018 16:07

Візитною карткою с.Корчак є костел бл.Владислава з Гельньова, що знаходиться при в’їзді в село. Перед входом в костел розташовані розмальовані вежі, та скульптура Матері Божої Лурдської.

Місце розташування: Житомирський р-н, с.Корчак, вул. Чуднівська 1а

Координати: 50.212121, 28.486517

Зовні будівля досить скромна, зсередини розписана. Щоденно в храмі відправляється служба. Особливу цінність мають великі копії відомих ікон Матері Божої Неустанної Помочі (Одигітрія) і Невипивана Чаша, розташовані в костелі. Тут же знаходяться часточки мощей польського монаха Владислава з м.Гельньов, причисленого до лику блаженних. Ще за життя він уславився тим, що молитвами зцілював людей, воскрешав мертвих, мав дар левітації, речі які йому належали мали цілющу силу. Найвідомішим чудом і історичним фактом, яке вчинив монах був порятунок Польщі в 1499р. від турецько-татарської навали. Молитвами святого було знищене озброєне до зубів 70000 військо неприятеля. Не перестає бл.Владислав дивувати і сьогодні.

Неподалік костелу варто відвідати Тригірський Преображенський монастир (XVI ст.), 500-літні дуби-велетні, залишки Палацу Терещенків та скеледром у с.Дениші.