Актуальні матеріали по податковому законодавству

Дата: 05.04.2021 08:38

Фото без описуЖитомирська ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до п. 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України (зі змінами) передбачено, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої, третьої та четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, яка станом на 01 січня податкового (звітного) року становить 6000 грн. , незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

• реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів,

Також нагадуємо, що з 01.08.2020 року суб’єкт господарювання може обрати реєстратори розрахункових операцій, який йому зручніше використовувати під час здійснення розрахункових операцій - класичний чи програмний.

Повідомляємо, що використання програмних реєстраторів розрахункових операцій мають переваги перед класичними, а саме:

• за допомогою різних гаджетів програмне забезпечення можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер, тощо;
  • швидка та зручна реєстрація ПРРО через Електронний кабінет;
  • можливість використання режиму «офлайн»;
  • відсутність необхідності ведення книг обліку розрахункових операцій;
  • електронні чеки замість паперових;

Крім того, до переваг використання ПРРО відноситься;

• відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);
  • пристосованість до будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему WINDOWS.ANDROID;
  • безкоштовність.

Програмне забезпечення можна безкоштовно завантажити з сайту ДПС (tax.gov.ua) та встановити на свій пристрій. Нагадуємо, що безкоштовною є не тільки сама програма, але і її підтримка

Житомирська ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області нагадує, що 04 грудня 2020 року прийнято Закон України № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», який набув чинності з 10.12.2020.

Зокрема, цим Законом доповнено підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України пунктом 23, яким передбачено, що у разі погашення платниками податків у повному обсязі суми податкового боргу що виник станом на 1 листопада 2020 року грошовими коштами (без штрафних санкцій та пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням або відстроченням), та за умови сплати поточних податкових зобов'язань у повному обсязі протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом, у такому випадку штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.

Положення цього пункту не застосовується щодо:

• осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  • осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  •  осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  •  осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Отримати кваліфіковану консультацію фахівця з питання списання штрафних санкцій та пені громадян можна за телефоном Житомирської ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області - (0412) 418-537 або відвідати Центр обслуговування платників податків Житомирської ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області за адресою: м.Житомир, м-н. Перемоги,2

Житомирська ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року триватиме до 1 травня 2021 року

Декларацію про майновий стан і доходи громадянам необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси. Подати декларацію можна особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Отримати кваліфіковану консультацію фахівця з питання декларування доходів громадян можна за телефоном (0412) 418-537 або відвідати Центр обслуговування платників податків Житомирська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області за адресою: м.Житомир, м-н. Перемоги,2