Як підготуватись до аварійного відключення електрики

Дата: 12.10.2022 11:07

Внаслідок масованого ракетного обстрілу росії по всій території України окупантами було пошкоджено енергетичну інфраструктуру у багатьох областях. Практично по всій країні на разі спостерігаються перебої системи електропостачання. Саме тому слід заздалегідь підготуватись до відсутності світла в помешканні.

Насамперед, українців просять у пікові години споживання (з 17 до 22) обмежити використання електроенергії. Це допоможе енергосистемі та зменшить потребу в аварійних відключеннях. Найбільш енерговитратними є такі прилади:

• електрообігрівачі;

• бойлери;

• кухонна електроплита;

• мікрохвильова піч;

• пральна машина;

• електрична духова шафа;

• електрочайник (кавоварка);

• праска;

• посудомийна машина;

• кондиціонер;

• зарядні пристрої;

• пилосос;

• комп'ютер;

• ТБ.

Щоб підготуватися до можливих аварійних відключень рекомендовано підготувати ліхтарики із запасними батареями для кожного члена сім'ї. Необхідно підготувати запас води та їжі, яка не псується, а також підготувати електроприлади та електроніку відповідно до інструкцій.

Якщо є потреба, можна придбати електрогенератор і запас палива. Також при необхідності потрібно обговорити зі своїм лікарем план дій на випадок відключення електрики та подбати про альтернативний спосіб охолодження ліків та харчування медичних приладів.

Коли електрику все ж таки відключили, слід тримати холодильник і морозилку закритими і відключити від розеток електроприлади.

При використанні пристроїв для обігріву або генераторів потрібно контролювати їх стан, можна використовувати електрогенератор тільки поза приміщенням.

За потреби можна піти у громадське місце, де є електроенергія, а самим намагатися відновити енергопостачання категорично не можна. Крім того, рекомендують використовувати продукти, які не потребують охолодження, а те, що зіпсувалося (продукти чи ліки) – утилізувати.